MANİFESTO

Sağlam bir "strateji" üzerine çakılmayan hiçbir "anlam" algısal bütünlüğe sahip olamaz.

Biyografi

9 Eylül 1974 İstanbul doğumlu. Çocukluk yılları Yeniköy’de geçti. Orta öğrenimini aynı şehirde, Şişli Lisesinde bitirdi. 1999'da Eskişehir’de, Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Lisans öğrenimi yıllarında iş hayatına atıldı.

Mezuniyetinden sonra İstanbu’la döndü ve bir kaç orta ölçekli reklam ajansinda çalıştı. Bir yıl sonra Cansel Can‘la birlikte, GSF Reklam Ajansı’nı kurdu. Ortaklarıyla birlikte (Cansel Can, Levent Karabağlı, Bülent Korkmaz) 2000 yılında, ençok izleyici kitlesine ulaşan “Vizontele” sinema filminin reklam kampanyasını hazırladı.

2001-2003 yılları arasında, Asteğmen olarak görev yaptığı, Ankara Hv.K.K.lığı Merkez Daire Başkanlığı, Neşriyat Subaylığı’nda dergi, bülten vb. işleri tasarladı.

2004 yılında, Çağan Irmak’ın yönettiği “Mustafa Hakkında Her Şey” adlı sinema filminin web sayfasını hazırladı.

Konya, Meram Belediyesi’nin açmış olduğu amblem yarışmasında birincilik ödülünü kazandı.

Eylül 2005’te Zeliha Demir’le evlendi.

Mass Advertising Agency’de, ustası kabul ettiği
A. Selim Tuncer’in yanında sanat yönetmenliği görevini sürdüren Kayhan Başpınar GMK üyesidir.


KAYHAN BAŞPINAR © 2007 HER HAKKI SAKLIDIR.
Bu web sitesinde telifi ödenmemiş ve taslak amaçlı eserler yer alabilir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 14, 15, 16, 17. maddelerindeki eser sahipliği hakları ve 20,21,22,23,24. maddelerindeki mali haklar geregince devredilmemiş eserler kullanılamaz.